براي سال تحصيلي ۹۷-۹۶: جايزه‌هاي تحصيلي بنياد نخبگان براي دانشجويان جديدالورود

شرايط اعطاي جايزه‌هاي تحصيلي بنياد ملي نخبگان براي دانشجويان جديدالورود سال تحصيلي ۹۷-۹۶ اعلام شد و ثبت‌نام در اين مرحله آغاز شده است و تا ۲۰ مهرماه ادامه دارد.
بنياد ملي نخبگان، بر اساس آيين‌نامه «اعطاي جايزه‌هاي تحصيلي به دانشجويان صاحب استعداد برتر» تسهيلات ويژه‌اي را در قالب چهار جايزه تحصيلي شامل موارد متعددي از قبيل راتبه دانشجويي، اعتبار آموزشياري، اعتبار پژوهشياري، اعتبار فن‌ياري، اعتبار توان‌مندي آموزشي، اعتبار ارتباطات علمي، اعتبار توان‌مندي کارآفريني و … به دانشجويان برتر دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي کشور اعطا مي‌کند.
دانشجويان سال اول دوره‌هاي کارشناسي، کارشناسي‌ارشد، دکتري حرفه‌اي، دکتري تخصصي تمامي رشته‌ها و دوره‌هاي تخصص و فوق ‌تخصص رشته‌هاي علوم پزشکي، که در هر يک از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، وزارت بهداشت يا دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل مي‌کنند، مي‌توانند از اين جوايز بهره‌مند شوند.
بررسي پرونده دانشجويان، منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضي در سامانه اطلاعاتي بنياد ملي نخبگان (soraya.bmn.ir) است.
شرايط لازم متقاضيان براي بهره‌مندي جوايز تحصيلي بنياد ملي نخبگان:
الف-  کسب مدال طلا، نقره يا برنز در المپيادهاي دانش‌آموزي ملّي و جهاني.
ب- کسب رتبه برتر در آزمون‌هاي سراسري ورود به دانشگاه‌هاي کشور.
ج- کسب رتبه اول تا سوم در المپيادهاي ملي دانشجويي.
د- کسب رتبه برتر در آزمون‌هاي سراسري علوم پزشکي کشور، اعم از آزمون‌هاي جامع علوم پايه، پيش‌کارورزي، دستياري در رشته‌هاي پزشکي، دندان‌پزشکي، داروسازي و دستياري فوق تخصصي پزشکي.
هـ- کسب عنوان دانشجوي ممتاز دانشگاه.
و- کسب عنوان دانشجوي نمونه کشوري.
ز- برگزيده شدن در جشنواره‌هاي علمي، پژوهشي، ‌ فنّاورانه مورد تاييد بنياد ملي نخبگان.
ح- برگزيدگان هنري، ادبي يا قرآني (بر اساس مقررات بنياد).
ط- برگزيده شدن در مسابقه‌هاي ملي و جهاني مهارت.
ي- ثبت اختراع برگزيده بر اساس آيين‌نامه شناسايي و پشتيباني از اختراع‌هاي برگزيده.
دانشجويان بايد حدنصاب مورد تاييد بنياد ملي نخبگان را از فعاليت‌هاي نخبگاني (شامل فعاليت هاي فناورانه، پژوهشي و آموزشي) به‌ دست آورند و داراي بيشترين امتياز در ميان ساير متقاضيان باشند.
بررسي داشتن حد نصاب لازم و کسب بيشترين امتياز در ميان متقاضيان، بر اساس فعاليت‌هاي نخبگاني اعلامي متقاضي، از سوي سامانه اطلاعاتي بنياد محاسبه و نتيجه آن از طريق سامانه به متقاضي اعلام مي‌شود.
مصاديق فعاليت‌هاي نخبگاني داراي امتياز:
الف- موفقيت‌هاي علمي در دانشگاه (آموزشي، پژوهشي، فنّاورانه و …).
ب- کسب رتبه برتر در آزمون‌هاي علمي (مانند کنکور، آزمون­هاي سراسري علوم پزشکي، المپيادهاي دانشجويي و …).
ج – برگزيده شدن در جشنواره‌هاي علمي، پژوهشي، ‌ فنّاورانه مورد تاييد بنياد (مانند جشنواره ­هاي خوارزمي، رازي، فارابي، رويش و …).
د- برگزيده شدن در جشنواره‌هاي معتبر ادبي و هنري يا فعاليت‌هاي‌قرآني مورد تاييد بنياد نخبگان.
باتوجه به اينکه امتيازهاي دانشجويان به کمک نرم‌افزار تخصصي محاسبه مي‌شود، لازم است که تمام اطلاعات به طور کامل در سامانه اين بنياد، بارگذاري شود.
 فرصت نهايي براي تکميل پرونده و ارايه درخواست، از اول مهر ماه آغاز شده است و تا ۲۰ مهرماه ادامه دارد.
دانشجويان لازم است که اطلاعات خود را به همراه مدارک مثبته، حداکثر تا تاريخ اعلام شده در سامانه اطلاعاتي بنياد ملي نخبگان بارگذاري کنند.
چنانچه در هر مرحله از بررسي، مشخص شود که متقاضي، اطلاعاتي خلاف واقع را بارگذاري کرده است، متقاضي نه تنها از اين جايزه، بلکه از تمامي تسهيلات بنياد محروم شده و عدم صداقت وي به دستگاه‌هاي ذي‌ربط اعلام و موضوع به لحاظ حقوقي پي‌گيري مي‌شود.

گفتني است که تحويل اطلاعات، ‌ بررسي اطلاعات و اعلام نتايج، صرفاً از طريق سامانه اطلاعاتي بنياد و به شکل الکترونيکي صورت مي‌پذيرد.

منبع خبر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *